Money Magic Holiday Business Kto, co, gdzie i dlaczego w promocji i marketingu książek chrześcijańskich

Kto, co, gdzie i dlaczego w promocji i marketingu książek chrześcijańskich

Czy uważasz, że każdy chrześcijanin powinien przeczytać twoją książkę? Jeśli tak, zatrzymajmy się na chwilę i bądźmy szczerzy. Jeśli sądzisz, że twoja książka trafi do WalMartu, do Oprah i na listę bestsellerów NY Times… naprawdę, nie cierpię padać na twoją paradę, ale naprawdę wystawiasz się na wiele rozczarowań. Pomoże to od samego początku mieć realistyczne oczekiwania i jasno określić, kto jest Twoim prawdziwym rynkiem. Musisz zadać sobie te definiujące pytania… kto, co i gdzie? Następnie musisz udowodnić, dlaczego.

visit https://blackbridgebowl.com/

Jeśli nie możesz zawęzić grupy osób do określonej grupy osób, im węższa, tym lepiej, tym trudniej będzie ci sprzedawać i promować swoją książkę.

WHO?

Jeśli wszyscy jesteście chrześcijanami, wszystkimi kobietami, wszystkimi mężczyznami lub wszystkimi nastolatkami, to mamy problem. Twoim celem powinno być skierowanie wiadomości do bardziej określonej grupy osób, na przykład:

Nowe mamy
Samotne matki
Ludzie w sprzedaży
Żony wojskowe
Osoby, które przeżyły raka
Uczący się w domu
pisarzy chrześcijańskich
Nauczyciele
Żałoba
Doradcy żałobni
Osoby, które przeżyły znęcanie się nad dziećmi
Młodzież walcząca z uzależnieniami
Kobiety zmagające się z zaburzeniami odżywiania
Doradcy chrześcijańscy
Biegacze lub turyści
Pasterze lub przywódcy kościoła
Żony weteranów
Rodzice nieuleczalnie chorych dzieci
Opiekunowie
Starsi mieszkańcy
Zostańcie w domu mamy
Miłośnicy czworonogów
Miłośnicy kotów
I tak dalej
Im wyraźniej możesz zdefiniować swój rynek, tym łatwiej będzie znaleźć sposoby na reklamowanie się i promowanie na nich.

Jeśli jesteś pisarzem fikcji, upewnij się, że uwzględniłeś problem w swojej historii. Niech twój główny bohater nie tylko zostanie chrześcijaninem, ale stwórz kogoś, kto zmaga się z aborcją, bezpłodnością, przemocą domową, niewiernością, dziećmi marnotrawnymi, AIDS, homoseksualizmem itp. Pomoże ci to o wiele łatwiej wejść na rynek niszowy twojego tytułu fabularnego, ponieważ istnieje wiele wsparcia grupy w Kościele i świeckim świecie docierające do osób zajmujących się problemami, ponownie dając wam większą potencjalną publiczność do czytania, ponieważ jest to ukierunkowane.

CO?

Po ustaleniu kto i miejmy nadzieję zawężeniu rynku do niszowej grupy potencjalnych czytelników, nadszedł czas, aby przyjrzeć się, co:

Jakie czasopisma, biuletyny, gazety lub katalogi mogą czytać?
Jakich stacji radiowych słuchają?
Jakie programy telewizyjne oglądają?
Jakie strony internetowe odwiedzają?
Jakie słowa kluczowe wpisują w wyszukiwarce internetowej?
Jakie blogi czytają?
W dzisiejszych czasach widzisz czasopisma, katalogi, strony internetowe i biuletyny skierowane do określonych grup ludzi. Wiele grup wsparcia ma biuletyny, aby być w kontakcie ze swoimi członkami, a zazwyczaj koszt reklamy jest niski. Ponadto szanse na zrecenzowanie Twojej książki są znacznie większe w tego typu publikacjach niż w przypadku dużej, dobrze znanej publikacji… zwłaszcza jeśli Twoja książka oferuje duże korzyści ich czytelnikom.

Zbyt często autorzy skłaniają się ku dobrze znanym, kolorowym, eleganckim magazynom, takim jak „Christianity Today”, „Discipleship Journal”, „Charisma” i tym podobne. Ale uwaga… reklamowanie się w takich publikacjach jest nie tylko niezwykle kosztowne, ale zazwyczaj bardzo nieproduktywne, ponieważ publiczność jest tak szeroka. Możesz z łatwością wydać tysiące dolarów i uzyskać mniej więcej taki zwrot, jak spłukanie pieniędzy w toalecie!

Poświęć chwilę i przygotuj listę słów kluczowych związanych z Twoim tematem. Następnie przejdź do kilku różnych wyszukiwarek (http://www.google.com; http://www.dogpile.com itp.) i wpisz każde słowo kluczowe z listy. Będziesz zdumiony ilością zasobów, które znajdziesz w Internecie… a wielu z nich szuka ważnych książek, takich jak Twoja, aby dodać je do swojej listy linków i polecanych lektur.

Podstawowe możliwości, których należy szukać, to zasoby, które koncentrują się na zaspokajaniu potrzeb określonej grupy ludzi. Niezależnie od tego, czy jest to codzienny lub cotygodniowy program radiowy lub telewizyjny, katalog, biuletyn, e-zine, blog lub strona internetowa, przeprowadź badania, aby zobaczyć, co jest przeznaczone dla potencjalnych czytelników. Są to rodzaje stron internetowych, publikacji i zasobów medialnych, które z modlitwą zechcesz dodać do swojego planu marketingowego.